европско првенство

Пронајдени се 46 резултати на тема „европско првенство“
Фудбал

Италијанската влада пресече и донесе голема одлука – фановите на Европското првенство ова мора да го прочитаат веднаш!

Италијанската Влада дозволи присуство на гледачи на натпреварите на претстојното Европско фудбалско првенство кои ќе се играат на...
Фудбал

Ако се пласираме на Европско УЕФА на ФФМ ќе и инкасира неверојатна милионска сума на пари- еве по колку ќе заработат и самите фудбалери

Македонските фудбалски репрезентативци ќе поделат три милиони евра доколку вечерва ја совладаат Грузија во баражот за Европското...