физички напад

Пронајдени се 153 резултати на тема „физички напад“
Хроника

Претепани двајца пред угостителски објект на ул.„Македонија“- едниот прегазен со автомобил на стапалото

Во Полициската станица Центар, Ѓ.Т.(45) од Скопје вчера во 1:00 часот пријавил дека на 16.02.2020 околу 21.30 часот пред угостителски објект на ул.„Македонија“...
Хроника

Се обиделе физички да се пресметаат со пиштоли и остри предмети, па биле уапсени- тетовци завршија во полиција

На 30.01.2020 во 20.10 часот на ул.„Страшо Пинџур“ биле лишени од слобода Е.Љ.(28), М.Љ.(53), и двајцатa од с.Порој, тетовско, Б.Ф.(35) од с.Мала Речица,...
Хроника

Кумановци среде Скопје се паркирале непрописно, па незадоволни од казната на вработениот во Градски паркинзи го истепале

На 31.01.2020 околу 16.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, З.М.(59) и Г.М.(34), двајцата од с.Љубодраг, кумановско,...
Хроника

Драма во Скопје: Татко го нападнал синот, малолетник му вратил – настрадала сестрата која се обидела да ги раздели

Три лица се повредени во семејна драма која се случила вчера вечерта во Скопје. Од МВР информираат дека на ул.„391“ во Скопје, по претходна...
Хроника

Млад скопјанец физички нападнал тројца жители на Долно Лисиче, па собрале храброст да го пријават во полиција

На 09.12.2019 год. во 20.38 часот во СВР Скопје, Ј.Е.(69) од Скопје, В.Г.(37) и П.Д.(42), двајцата од с.Долно Лисиче, скопско, пријавиле дека околу 20.30 часот...