физички напад

Пронајдени се 172 резултати на тема „физички напад“
Хроника

Охриѓанец наместо во изолација се степал со сограѓанин- прво му го блокирал патот со автомобил, па физички го нападнал

На 08.07.2020 околу 11.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека на бул.„Туристичка“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад...
Хроника

Поради меѓусебно нетрпение за време на полицискиот час се степале- жител на Крушопек нападнат од тројца сограѓани

На 07.06.2020 во 12.50 часот било пријавено дека во село Крушопек, Ј.Ј.(55) од с.Крушопек, скопско, поради меѓусебно нетрпение, бил физички нападнат...
Хроника

Драма околу паркирање на возило- бил нападнат, па успеал да избега во својот дом, а потоа следувало најнеочекуваното за него

На 15.05.2020 во 19.00 часот било пријавено во Ресен на ул.„Борис Кидрич“, Б.П. (34) од Ресен, по куса расправија околу паркирање на возило, бил...