Хроника драма

Тешко повреден скопјанец- пет соседи го претепале во Миладиновци

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Тешко повреден скопјанец- пет соседи го претепале во Миладиновци

На 13.04.2024 во 22.15 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во с.Миладиновци, скопско, С.М.(48) бил физички нападнат од неговите соседи Ф.М., И.М., А.М., Ф.А. и Н.М., при што се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Најнови вести од Хроника

To top