Хроника СВР Скопје

Маж и жена нападнати поради долг

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Маж и жена нападнати поради долг

На 12.06.2024 во 23:00 часот во СВР Скопје, С.С.(35) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Гази Баба, поради нерасчистени должничко-доверителски односи, тој и неговата сопруга Ј.С.(32) од Скопје биле физички нападнати од Д.Т..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top