Хроника МВР

Малолетничка претепана од соученик во автобус со кој се враќала од екскурзија

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Малолетничка претепана од соученик во автобус со кој се враќала од екскурзија

На 18.05.2024 во 21.30 часот во СВР Скопје, А.Ј.(38) од Скопје пријавила дека во автобус, со кој се враќала од екскурзија, нејзината малолетна ќерка била физички нападната од нејзин соученик.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

To top