Хроника „насилство врз дете“

Поради недоразбирање во сообраќајот, претепал малолетник од Делчево

На 22.03.2024, по претходно недоразбирање во сообраќајот, пријавениот физички нападнал малолетник од Делчево.

Поради недоразбирање во сообраќајот, претепал малолетник од Делчево

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против А.З.(43) од Македонска Каменица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“.

На 22.03.2024, по претходно недоразбирање во сообраќајот, пријавениот физички нападнал малолетник од Делчево.

Најнови вести од Хроника

To top