Хроника

Ученик од Струмица физички нападнат од негови соученици

Ученик од Струмица физички нападнат од негови соученици

На 18.05.2024 година во 18.55 часот во СВР Струмица, К.В.Н.(36) од Струмица пријавила дека истиот ден во двор на основно училиште во Струмица нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неколку негови соученици.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top