Хроника

Додека бил на работа на бензинска бил нападнат од непознато лице – полицијата презема мерки за расчистување на случајот

Додека бил на работа на бензинска бил нападнат од непознато лице – полицијата презема мерки за расчистување на случајот

На 24.05.2024 во 10.00 часот во СВР Скопје, В.Ѓ.(21) од с.Катланово, општина Петровец, пријавил дека околу 09.50 часот додека бил на своето работно место на бензинска станица во с.Петровец, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top