Хроника мвр

Малолетно девојче нападнало соученик пред училиште во Аеродром

Малолетно девојче нападнало соученик пред училиште во Аеродром

На 18.05.2024 во 22.30 часот во СВР Скопје, Д.С.Н.(45) од Скопје пријавила дека на 16.05.2024 околу 09.30 часот пред основно училиште на подрачјето на општина Аеродром во Скопје нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неговата соученичка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

To top