драгана мирковиќ

Пронајдени се 46 резултати на тема „драгана мирковиќ“
Познати

ТАА НЕ Е КАКО ДРУГИТЕ: Драгана Мирковиќ никогаш не била фотографирана во костим за капење, а ОВА е причината (ФОТО)

Пејачката Драгана Мирковиќ е надалеку позната по гласот и хитовите, но и по својата скромност. За разлика од многу дами од јавната сцена,...
Познати

Конечно да ја видиме ќерката на Драгана Мирковиќ – се чекаше цели две децении за да се открие нејзиното лице, има полна уста и витко тело (ФОТО)

Ќерката на Драгана Мирковиќ, Мануела до неодамна својот живот го криеше потполно од јавноста, но сега отвори Инстаграм профил и реши...
Познати

Долго молчеше за ова – голема принова во семејството на Драгана Мирковиќ, следбениците на Инстаграм во неверување од глетката (ФОТО)

Српската пејачка Драгана Мирковиќ веќе со години живее во Виена заедно со својот сопруг и двете деца во дворец вреден 50 милиони евра. Пејачката...
Познати

Ќе подзинете кога ќе дознаете колку години има Драгана Мирковиќ – оваа бројка ја крие од фановите, а тие збунети не и веруваат (ФОТО)

Фолк легендата Драгана Мирковиќ речиси е со години присутна на естрадата, па така на неа се сеќаваат од старите Југословени, до новите...
Познати

Драгана Мирковиќ носи голема рана на срцето: Прерано загинатата Ксенија 2 дена пред смртта сакала да разговара со неа, но тоа никогаш не се случило

Пејачката Ксенија Пајчин, трагично загина на 16-ти март 2010-та година кога нејзиниот тогашен дечко Филип Каписода ја уби, а потоа се самоуби. Да...
Познати

Само таа го доби најлуксузниот подарок за 8-ми март: Драгана Мирковиќ криеше три дена дека добила автомобил „ѕвер“ кој е реткост поради цената

Драгана Мирковиќ остана без зборови по подарокот што го доби за 8 март од сопругот, Одамна е познато дека познатата пејачка и нејзиниот...
Познати

ДУРИ НИ ГЕОРГИНА НЕМА ВАКВО НЕШТО: Драгана Мирковиќ доби подарок од „Луj Витон“ со нејзини иницијали, ќе ви се заврти во глава од цената (ФОТО)

Драгана Мировиќ народот ја смета за многу скромна жена, која се грижи само за семејството, домот и кариерата. Никогаш не им придавала...
Познати

Во црнила од глава до петици: Карлеуша на познатата пејачка и го честиташе роденденот со фотографија од комеморација на која беа двете

Пејачката Драгана Мирковиќ денеска слави роденден, а нејзината добра пријателка и колешка Јелена Карлеуша и го честиташе роденденот...
Познати

Тошиќ максимално дотеран во друштво на занесна русокоса и колешка на Карлеуша: Еве каде уживаше фудбалерот (ФОТО)

Фудбалерот Душко Тошиќ во Белград уживаше во друштво на атрактивната русокоса, но и на колешка на неговата сопруга, поп ѕвездата Јелена...
Познати

Живее во замок и има неверојатно богатство, но децата и работат за просечна плата – пејаќката откри зошто тие не сакаат да се експонираат

Ќерката на Драгана Мирковиќ, Мануела е вистинска мистерија за медиумите и за фановите на пејачката. Таа уште од мала се одлучила да не...
Познати

Живее во замок, но не објавува фотографии од куќата во родното село: Еве каде израснала Драгана Мирковиќ, секое лето е тука (ФОТО)

Една од оние пејачки кои не забораваат од каде потекнуваат е токму и Драгана Мирковиќ. Пејачката често го посетува родниот крај, а неодамна...
Познати

Драгана Мирковиќ и позираше на камерата легната во трева: Жан Клод Вам Дам веднаш и „фрли“ коментар од кој многумина се распаметија (ФОТО)

Веќе е познато дека холивудскиот актер Жан-Клод Ван Дам и пејачката Драгана Мирковиќ негуваат долгогодишно пријателство, а тој сега...
Македонија

Драгана Мирковиќ добри подарок пред вратата, па го искрши на парчиња – пејачката додека го правеше сето тоа се снимаше на Инстаграм (ФОТО)

Големата ѕвезда Драгана Мирковиќ сподели со фановите на својот Инстаграм профил каков подарок добила. Станува збор за чоколадна торта...