Познати

СВАДБА БЕЗ РОДИТЕЛИТЕ И СЕСТРАТА: Еве зошто тие не дошле на прославата на Драгана Мирковиќ кога се омажила за сопругот кој сега ја остави за друга!

СВАДБА БЕЗ РОДИТЕЛИТЕ И СЕСТРАТА: Еве зошто тие не дошле на прославата на Драгана Мирковиќ кога се омажила за сопругот кој сега ја остави за друга!

Пејачката Драгана Мирковиќ се разведе од Тони Бијелиќ по 24 години брак, а ретко кој знае како изгледала нивната свадба, а особено дека нејзините родители и сестра не биле дел од прославата.

Имено кога таа го запознала Тони била една од најпознатите пејачки во регионот, а тој во Драгана веднаш се заљубила иако израснал во Австрија и не бил упатен во српската естрада.

Тие се венчаа во 2000-та година, а нејзините родители и сестра не присуствуваа на нејзината венчавка во Виена.

-Се венчавме во општината, беше скромна прослава. Беше време на санкции, никој од моето семејство не дојде, бидејќи не можеа да извадат виза. Бидејќи Тони е австриски државјанин од раѓање, просто не можев додека не се венчам за него на документи да ги повлечам моите мајка и татко или сестра и да гарантирам за нив. Не можев за никој да направам виза и поради тоа имав малку гости. Дури и на Тони фамилијата не можеше цела да дојде и поради тоа имавме речиси дваесетина гости. Но, без разлика на се, јас толку многу го сакав него и бев среќна што и тоа ми беше доволно, откри пејачката своевремено за српските медиуми.

Пејачката открила и дека тогаш Тони тогаш живеел во изнајмен стан од 50 квадрати, додека таа живеела во една од најубавите куќи во Белград.

-Имав 32 годни, сакав деца и некој да не е од естрадата. Не избирав ни многу. Покажа дека не сум погрешила, без обѕир на се што било и ќе биде. Со тој човек имам две прекрасни деца, додава Мирковиќ.

Најнови вести од Познати

To top