насилство

Пронајдени се 76 резултати на тема „насилство“
Хроника

Со сопругата и синот отишол во полиција да пријави физички напад врз неговиот син, па ги пресретнале сторителите и настанал хаос!

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против лицата И.Д.(51) и Н.Д.(49), двајцата од с.Чегране,...
Вести

Крвава тепачка меѓу социјалдемократи во Делчево: Повредениот молчи под притисок, насилникот и полицијата не одговараат на прашања

Крвав инцидент во Делчево. Жестока тепачка се случила вчера каде главните улоги ги имале членови на СДСМ од овој град. Како што објави...
Познати

Одмазда за насилниците: Го напуштила училиштето бидејќи ја малтретирале, а денес заработува 8000 евра за една минута (ФОТО)

Ѕвездата на Јутјуб, убавата Емили е толку успешна што може да заработи над 8.000 евра за само една минута! Модната блогерка не само што...
Вести

Загрижувачки резултати од истражувањето меѓу македонските средношколци: Постои врсничко насилство, нема механизам за превенција!  

Вербалното е најчест облик на врсничко насилство во училиштата, а по него следуваат насилството преку социјалните мрежи и физичкото...
Живот и стил

Ако се пронајдете во овие реченици, вие сте жртва на психичко или физичко насилство: Реагирајте веднаш и побарајте помош!

Насилникот може да биде било која личност, на било која возраст или пол, а стратегиите се разликуваат зависно од околностите. Токму заради...