Хроника Кривична пријава

Тешко повреден битолчанец, сограѓани го тепале со тврд предмет

На 07.05.2024 во Битола, пријавените со тврд предмет го нападнале В.Т.(41) од Битола и му нанеле повреда.

Тешко повреден битолчанец, сограѓани го тепале со тврд предмет

СВР Битола поднесе кривична пријава против Х.Г.(21) и С.Б.(21), двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 07.05.2024 во Битола, пријавените со тврд предмет го нападнале В.Т.(41) од Битола и му нанеле повреда.

To top