Хроника Приведен брачен пар

Драма во Кисела Вода: Маж ја нападнал сосетката, а неговата сопруга била агресивна кон полицајци

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.  

Драма во Кисела Вода: Маж ја нападнал сосетката, а неговата сопруга била агресивна кон полицајци

Денеска (19.04.2024) во 01:30 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода ги привеле Б.М.(47) и С.М.(35), двајцата од Скопје.

Б.М. се сомничи дека физички ја нападнал сосетката М.П.Б.(35) од Скопје, а потоа неговата сопруга С.М. агресивно се однесувала кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top