Хроника Кичево

Маж ќе одговара за „насилство врз дете“, еве што направил

На 25.04.2024, пријавениот агресивно се однесувал и упатил навредливи зборови кон малолетник.

Маж ќе одговара за „насилство врз дете“, еве што направил

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Kичево поднесе кривична пријава против А.Х.(45) од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“.

На 25.04.2024, пријавениот агресивно се однесувал и упатил навредливи зборови кон малолетник.

To top