Хроника биле употребени и тврди предмети

Млада жена нападната од партнерот, неговите родители и тетката

Млада жена нападната од партнерот, неговите родители и тетката

Дваесет и осум годишна жена вчера вечерта пријавила дека била физички нападната.

Според пријавата, информира МВР,  околу 11.30 часот на подрачјето на Драчево била физички нападната од нејзиниот вонбрачен партнер Џ.М.(27) од Скопје, од неговите родители и неговата тетка, при што биле употребени и тврди предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top