насилство

Пронајдени се 153 резултати на тема „насилство“
Вести

Дрндаревска во „Топ тема“: Училиштата се далеку од безбедна средина, премногу се толерира насилството во образованието

Треба да се запрашаме дали ние како училиште, како општина или како средина сме овозможиле услови за тие деца да пријават кога се жртви...
Вести

Петкова: Брутално насилство врз 10 месечно бебе, директорката на градинка во Гевгелија назначена од Тренчовска го крие случајот – Оставка и враќање на ингеренциите за градинките на градоначалникот

Брутално насилство врз 10 месечно бебе во градинка во Гевгелија. Директорката Елизабета Стефановска, поставена од министерката Јована...
Вести

Загрижувачки резултати од истражување: 42,5 проценти од учениците сметаат дека има насилство во училиште, само една четвртина пријавуваат

Дури 42,5 проценти од учениците сметаат дека има насилство во нивното училиште, а само една четвртина го пријавуваат. Како најчести причини...
Познати

„Биди фер, а не ѕвер“: Милица Дабовиќ проговори за насилството кое го трпела, еве како му објаснила на синот каков е неговиот татко

Во новото издание на емисијата „Премиера Викенд Специјал“, екипата на телевизија Пинк, присуствуваше на хуманитарниот настан посветен...
Хроника

Драма на булевар во Скопје откако две лица претрчале пред автомобил: Започнале расправија држејќи пиштол во рака, па со клоци го удирале автомобилот во кој имало деца

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице осомничено дека ги сторило...