Хроника Тетово

Татко претепан од сопствениот син

На 20.02.2024 во семејниот дом во тетовско село, пријавениот физички го нападнал неговиот татко.

Татко претепан од сопствениот син

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ѓ.Г.(40) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“ при семејно насилство.

На 20.02.2024 во семејниот дом во тетовско село, пријавениот физички го нападнал неговиот татко.

To top