Хроника ОВР Кичево

Маж ќе одговара за „насилство врз дете“, еве што направил

На 25.04.2024 на улицата „Влашки пат“ во Кичево, тој агресивно се однесувал кон малолетник и му упатувал закани.

Маж ќе одговара за „насилство врз дете“, еве што направил

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против А.Х.(45) од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“.

На 25.04.2024 на улицата „Влашки пат“ во Кичево, тој агресивно се однесувал кон малолетник и му упатувал закани.

To top