Хроника СВР Скопје

Четири малолетници нападнати и ограбени во Центар

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Четири малолетници нападнати и ограбени во Центар

На 20.05.2024 во СВР Скопје било пријавено дека околу 14:00 часот на автобуската постојка на подрачјето на Центар во Скопје, неколку лица физички нападнале четири малолетници и им одзеле повеќе предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top