марија шерифовиќ

Пронајдени се 72 резултати на тема „марија шерифовиќ“
Познати

Марија не може да го прежали заминувањето на Карлеуша: Направи емотивно видео од нивни заеднички моменти за овие 6 години (ВИДЕО)

Поп -пејачката Марија Шерифовиќ сними нов влог, кој го објави на својот канал на Јутјуб, а главна тема и беше поп -sвездата Јелена Карлеуша. За...
Познати

МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ СИ ОДИ ОД „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“: Пејачкaта откри кога си заминува од жирито, а ова е причината

Пејачката и еден од членовите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ дојде на првото снимање на новата, трета сезона на популарната шоу програма...
Познати

Со само 6 зборови се огласи Марија Шерифовиќ за напуштањето на Карлеуша од Ѕвездите на Гранд – еве што и порача! (ФОТО)

Ден откако јавноста беше информирана дека Јелена Карлеуша повеќе не е дел од Звездите на Гранд и жирито на ова натпреварување и дека...
Познати

Се надевам косата нема да ми падне: Шерифовиќ ја промени фризурата од корен, во овој нов имиџ буквално се заљубија сите (ФОТО)

Пејачката Марија Шерифовиќ на големо се подготвува за новата сезона на „Ѕвездите на гранд“. Таа овој пат се одлучи да ја промени фризурата...
Познати

Поповиќ откри како ќе ја награди Шерифовиќ по финалето на „Ѕвездите на гранд“, но за да го посети ова место мора да исполни еден услов

Четиринаесеттата сезона на „Ѕвездите на гранд“ заврши во саботата, а Саша Поповиќ сега ги сумираше своите впечатоци. Тој открива дека...
Познати

Сред емисија Марија ѝ ја отвори чантата на Карлеуша – ќе останете и вие запрепастени како Шерифовиќ кога ќе видите! (ФОТО)

Марија Шерифовиќ на една од последните снимања на емисијата „Ѕвездите на Гранд“ и ја „присвои“ чантата на Јелена со желба да види...
Познати

Се снимаше додека доживува нервен слом, па го избриша видеото – Марија Шерифовиќ тотално полуди и се маваше по главата (ВИДЕО)

Пејачката Марија Шерифовиќ  за прв пат сподели видео на кое е видно вознемирена говорејќи дека има нервни слом. Имено Шерифовиќ на својот...
Познати

Пукна тиквата помеѓу Шерифовиќ и Поповиќ: Тој ја нарече пејачката машко, а таа му врати брутално во живо пред милионите гледачи (ВИДЕО)

Во последната емисија на „Ѕвездите на гранд“ многумина се изненадија поради односот кој јавно го открија во јавноста Саша Поповиќ...
Познати

Повеќе не се кријат: Марија Шерифовиќ со месеци живее во нејзиниот стан со победничката на „Ѕвездите на гранд“ (ВИДЕО)

Пејачката Марија Шерифовиќ и победничката на „Ѕвездите на гранд“ Џејла Рамовиќ се фатени заедно од страна на камерите на српската...
Познати

Мајката на Шерифовиќ откри голема тајна- по ова речиси нема кој не се наежил, овој легендарен пејач и ја предвидел судбината на Марија

Пејачката Верица Шерифовиќ открила дека покојниот пејач Тома Здравковиќ и рекол дека нејзината ќерка ќе биде пејачка и тоа додека била...