Јирген Клоп

Пронајдени се 139 резултати на тема „Јирген Клоп“
Фудбал

Клоп пред дуелот со Јунајтед: Нашите клубови се меѓу најголемите во светот, натпреварот е неверојатно важен за двата тима

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп го рангираше неговиот клуб и Манчестер јунајтед меѓу најголемите клубови во светот. – Ни претстои...