Фудбал

Јирген Клоп селектор на Германија од 2025?

Јирген Клоп селектор на Германија од 2025?

Германската фудбалски сојуз сака по секоја цена да го добие Јирген Клоп за нов селектор на германската репрезентација.

Тренерот на Ливерпул најави дека ќе ја напушти функцијата по завршувањето на сезоната и не планира да работи во текот на следната година.

Според „Билд“,  Германскиот фудбалски сојуз сака да го назначи Клоп за селектор доколку Јулијан Нагелсман замине по Евро 2024 година. Директорите сакаат да изнајдат привремено решение за Јирген да може да продолжи со своите обврски по најавениот одмор.

To top