Фудбал

Клоп: Пеп Гвардиола е најдобриот тренер на светот

Клоп: Пеп Гвардиола е најдобриот тренер на светот

Манчестер Сити и Ливерпул оваа сезона ќе се борат за трофејот, а секако од блиску ќе ги следи Арсенал.

Токму затоа неделниот натпревар во Премиер лигата на „Енфилд“ (16.45 часот) ќе биде од големо значење во трката за титулата.

Домашните со триумф можеа да отидат на +4, а гостите да го прескокнат Ливерпул и во случај на победа да ја заземат лидерската позиција.

– Пеп е најдобриот тренер на светот, во мојот живот… Неверојатен тренер. Начинот на кој влијаеше на фудбалот. Освои толку многу трофеи, а се однесува како да не е никој. Неговата желба е неверојатна – се зборовите на Клоп.

To top