рома

Пронајдени се 53 резултати на тема „рома“
Познати

Мајката на новото фудбалско чудо на Рома е вистинска секс бомба- Лудува по Тоти и обожава да се фотографира во бикини (ФОТО)

Николо Заниоло е еден од фудбалерите на Рома, кој најмногу се споменува во италијанските медиуми, а една од причините е тоа што многумина...
Фудбал

Скандал кој може да ги остави без Лига на шампиони: Сопственикот на Наполи со тешки обвинувања за Ливерпул и Рома

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис повторно успеа да ја шокира фудбалската јавност во Италија. На денот кога се расправаше...