полиција

Пронајдени се 494 резултати на тема „полиција“
Хроника

Скопјанец го прекршил полицискиот час, а кога полицијата извршила претрес во неговото „Порше“ останала во неверување

На магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, вчера околу 23:20 часот полициски службеници на СВР Тетово – Одделение...
Занимливости

Фотографија која ќе ви го стопли срцето: Македонски полицаец и медицинска сестра еден наспроти друг, секој во своја битка (ФОТО)

И додека социјалните мрежи се уште се преплавени од полицајците кои вчера ги навредуваа граѓаните и недолично се однесуваа, денеска...
Хроника

Мајка и ќерка не ги почитувале мерките за изолација- Се вратиле од Италија излегувале од дома и се карале со полицајците

Основното јавно обвинителство Струмица денеска поднесе обвинителен предлог против мајка и ќерка од Струмица на возраст од  56 и 35 години,...
Вести

ОВА Е ТОЧНАТА СОСТОЈБА НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ: Во Македонија можете да влезете и излезете само преку овие премини!

Граѓаните на Република Македонија можат за излез од државата да ги користат сите гранични премини кон Бугарија и Грција без ограничувања,...
Вести

ВНИМАВАЈТЕ: Полицијата вечерва со контроли расчистува поголеми групи луѓе на јавни простори- расчистена група млади на Водно!

МВР вечерва информира дека во врска со препораките на Владата за преземање на мерки за расчистување на поголеми групи на луѓе јавни...
Вести

СТРОГО ЗАБРАНЕТ ИЗЛЕЗ ОД ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА- полицијата започнува контроли по маркетите, кафулињата и салоните за убавина!

Во врска со одлуката на Владата на Република Северна Македонија за спроведување на мерките за спречување на ширењето на корона вирусот...
Хроника

Жена не сакала да се легитимира на полициски службеници па се однесувала агресивно и ги навредувала истите

Додека вршеле легитимирање, полицајци од Тетово се соочиле со агресивно однесување и навреди од 34-годишна жена. Таа поради тоа е приведена...
Хроника

Детали за драмата на градските гробишта во Велес: Четири лица го нападнале полицаецот и пукале во него со неговиот службен пиштол!

На 02.02.2020 околу 10.15 часот пред црквата „Св.Спас“, кај Градските гробишта во Велес, полициски службеници при преземање на службени дејства...