полиција

Пронајдени се 829 резултати на тема „полиција“
Хроника

Вршеле обиколка низ затворот во Штип, а тоа што го пронашле таму ја кренало полицијата на нозе – еве ги деталите

На 04.05.2021 во 21.09 часот во СВР Штип, од Казнено поправната установа Затвор Штип било пријавено дека при обиколка на затворот, кај стадионот,...
Регион

Рацете горе, никој да не мрднал: Погледнете како полицијата во Белград разбива корона забава во кафуле, кршеа стакло за да влезат внатре

Припадници на интервентната полиција на Србија упаднаа во еден угостителски објект во Белград во кој се случувала забава со млади луѓе...
Хроника

Три сестри организирале забава во нивниот дом – полицијата на лице место фати 11 полнолетни и 10 малолетни лица

На 27.03.2021 во 20.48 часот, по претходна пријава, полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во семејна куќа на ул.„Народна револуција“...
Хроника

Организирале забава во време на пандемија, па зажалиле за тоа – кога дошла полицијата имала што да види на лице место

На 27.03.2021 во 22.00 часот, по претходна пријава, полициски службеници од СВР Скопје извршиле контрола во семејна куќа на ул.„Мајски манифест“...
Хроника

Скопјанец со џип ја „прелетал“ полициската патрола среде автопат, а откако го престигнале настанала драмата – еве ги деталите

На 26.03.2021 околу 21.40 часот во Крушево од полициски службеници од Полициската станица Крушево е приведен Н.Х.Л. (22) од Скопје, кој управувал...