Хроника

ЈА ИСТЕПАЛ И Ѝ ГО ЗЕЛ НАКИТОТ: Драма меѓу поранешни партнери, таа го пријавила во полиција, па следувало пекол за него!

ЈА ИСТЕПАЛ И Ѝ ГО ЗЕЛ НАКИТОТ: Драма меѓу поранешни партнери, таа го пријавила во полиција, па следувало пекол за него!

Денеска (17.04.2024) во 09.20 часот на подрачјето на Драчево, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Б.(31) од Скопје.

Тој се сомничи дека на 16.04.2024 околу 22.00 часот на подрачјето на Шуто Оризари физички ја нападнал неговата поранешна 37 – годишна партнерка и ѝ го одзел накитот.

Одземеното било пронајдено, а лицето било задржано во полициска станица.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top