починато лице

Пронајдени се 169 резултати на тема „починато лице“
Вести

„Не можеше да дише, се мачеше 2 дена“: Се истражува смртта на жената од Струга која почина од коронавирусот

Основното јавно обвинителство Охрид ја истражува смртаа на 66 годишната стружанка, која е четврта жртва на коронавирусот во земјава. Обвинителството...