Хроника

Стружанка почина во охридската болница, била примена во тешка состојба

За настанот е известен јавен обвинител по чија наредба телото на починатата е предадено на семејството.

Стружанка почина во охридската болница, била примена во тешка состојба

Т.К.(52) од Струга починала вчера попладне во болницата во Охрид.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски информира дека случај бил пријавен од болницата во охридската полиција.

-Жената била примена во тешка здравствена состојба и покрај укажаната помош, по кратко време починала, вели Димоски.

За настанот е известен јавен обвинител по чија наредба телото на починатат е предадено на семејството.

To top