Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: 19 годишник починал два часа откако во тешка здравствена состојба бил донесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: 19 годишник починал два часа откако во тешка здравствена состојба бил донесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

На 01.02.2024 во 14.30 часот, во СВР Скопје од Комплексот клиники „Мајка Тереза“, е пријавено дека околу 12.40 часот починал О.Ј.(19) од Република Турција, со престој во Скопје, кој околу 10.15 часот бил примен кај нив во тешка здравствена состојба.

Лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

To top