Хроника на подрачје на Центар

Скопјанец пронајден починат во својот дом

Скопјанец пронајден починат во својот дом

На 03.02.2024 во 23.05 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека во сопствениот дом на подрачје на Центар бил пронајден починат А.Н.(71) од Скопје, информира МВР.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

To top