Пеп Гвардиола

Пронајдени се 63 резултати на тема „Пеп Гвардиола“
Фудбал

Гвардиола: Ако победи Ливерпул, Манчестер сити треба да победи, ако Ливерпул загуби, Манчестер сити треба да победи

Тренерот на Манчестер Сити, Џозеп Гвардиола, ги сподели своите впечатоци по победата над Хадерсфилд во натпреварот од англиското првенство...