Фудбал

Гвардиола: За нас и бодот е добар

Гвардиола: За нас и бодот е добар

Фудбалерите на Манчестер сити и Арсенал одиграа натпревар на „Етихад“ во кој немаше што многу да се види, а со ремито се чини „победи“

Ливерпул кој сега е со два однос три бода предност на врвот во Премиерлигата во однос на двата тима во трката за титулата.

„Ние сме во моментов трети на табелата со 64 бода. Сега сме со три бода минус во однос на Ливерпул и знаеме дека ќе мора во финишот на сезоната да бидеме перфектни како и во минатото. Ја освојувавме Премиерлигата со 98, 99 бода. Сега е најважно физички и ментално да се опоравиме“.

To top