митинг

Пронајдени се 120 резултати на тема „митинг“
Вести

Мицкоски: Родена е надежта, народот гледа шанса за промени и остварување на сонот каков што го имаме цели 30 години

Абрахам Линколн велеше „Најдобар начин да ја предвидиш иднината е да ја создадеш“. И тука сме не само да зборуваме за иднината, туку...
Хроника

На митинг на политичка партија се претставил како полициски службеник и фотографирал лични карти на седум лица – еве ги деталите

На 24.10.2021, во 22.30 часот во ПО-Велешта Т.Ш. (32) пријавил дека околу 20.30 часот во центарот на с.Вевчани (пред кафе бар) додека следел митинг...