биткоин

Пронајдени се 37 резултати на тема „биткоин“
Вести

Повторно скок на дигиталната валута: Биткоинот утрово го израдува светскиот пазар – пристигна неверојатна информација!

Биткоинот, најпопуларната криптовалута во светот, е во тренд на закрепнување последните два дена. Во моментов, според податоците на...
Вести

Крипто-валутите сега вредат два билиони долари: Не само биткоин, туку и оваа монета заслужува заслуга за тоа

Вредноста на пазарот на криптовалути сега е две билиони долари, а на тоа директно влијаеше растот на цената на етереумот, втората најпопуларна...
Вести

Забрзано расте: Биткоинот достигна вредност од 50.000 американски долари- големите компании инвестираат во криптовалути

Биткоинот денеска за првпат ја премина цената од 50.000 американски долари, продолжувајќи го својот забрзан раст. Сепак, овој премин на...