тетово

Пронајдени се 337 резултати на тема „тетово“
Вести

Пари за модуларната болница во Тетово компанијата „Брако“ зема, но истата не се пушта во употреба и надлежните молчат, а граѓаните умираат

Со изградба на модуларни болници се доцнеше околу 6 месеци, имено министерот за здравство, Венко Филипче ветуваше дека модуларните болници...
Хроника

Извршен разговор со 16-годишниот од тетовско кое изврши сквернавење на македонското знаме – расчистен случајот, еве ги деталите

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчисти случајот со сквернавењето на државното знама на Република Македонија од страна...
Комерцијални објави

Инвестицискиот циклус на „Макпетрол“ АД продолжува, реновирана и модернизирана бензинската станица во централното градско подрачје на Тетово

Во изминатиот период, „Макпетрол“ АД, најголемиот дистрибутер на горива во државата, постојано инвестира во обнова на своите бензински...