Хроника Тетово

Приведен 20-годишен дилер

Против него ќе следува соодветна пријава.

Приведен 20-годишен дилер

На 05.03.2024 околу 14:15 часот на улица „Радован Цониќ“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 20-годишниот тетовец  Е.О..

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и семки од марихуана.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.

To top