реал мадрид

Пронајдени се 259 резултати на тема „реал мадрид“
Фудбал

Роналдо: Бројките докажуваат дека ја заслужувам „Златната топка“, Јувентус е како семејство, за разлика од Реал

Јувентус игра во историски добра форма а Кристијано Роналдо е во голем дел заслужен за тоа. Од 15 одиграни натпревари, Јувентус победи...
Фудбал

Почна пријавувањето за кампот на најтрофејниот фудбалски колектив на планетата ” Реал Мадрид” и оваа година поддржано од Кожувчанка

Вториот фудбалски камп на Реал Мадрид Фондација ќе се реализира од 14 до 18 јануари 2019 во Охрид, на брегот на живописното Охридско езеро,...