принцот вилијам

Пронајдени се 22 резултати на тема „принцот вилијам“
Познати

Принцот Хари со дрзок говор ја расплакал Кејт за време на нејзината свадба – Војвотката не му останала должна му возвратила уште повулгарно на неговата венчавка!

Речиси нема човек кој не ја памети венчавката на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон пред десетина години во Вестминстерската катедрала,...
Познати

НЕ СМЕЕ ДА ПОМИСЛИ ДА ЈА ПРОДАВА – Вилијам и Кејт наследија „тајна“ куќа од новиот крал, кога ќе видите што има внатре сè ќе ви стане јасно (ФОТО)

Принцот од Велс, Вилијам и неговата сопруга Кетрин – Кејт Мидлтон наследиле „таен“ дом скриен во руралните средини на Велс. Стариот,...
Познати

Откриено што му рекол Хари на Вилијам во капелата: Читач од усни ги дешифрирал зборовите на браќата, се вмешала и Кејт со еден единствен збор!

На вчерашната служба во капелата св. Џорџ во Виндзор, која била одржана по церемонијата во Вестминстерската опатија, се случила средба...
Познати

Принцот Вилијам се прости од својата баба преку писмо: Знаев дека ќе дојде овој ден, откри и кога кралицата му била најпотребна во животот

Принцот од Велс, Вилијам, и оддаде почит на својата баба, кралицата Елизабета Втора, во обраќање кое го објави палатата Кенсингтон. Обраќањето...
Познати

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон го напуштаат Лондон: Откриено е зошто се селат и каде ќе живеат со децата

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон го напуштаат Лондон со своите деца – пишува во соопштението објавено од палатата Кенсингтон. Иако...
Познати

Британските експерти им ги прочитаа зборовите на Вилијам и Хари од усните: По ова сè ќе ви стане јасно за нивниот вистински однос!

Принцовите Хари и Вилијам повторно се сретнаа на погребот на нивниот дедо, принцот Филип и по емотивната служба во капелата Свети Џорџ,...
Познати

Солзите во кралското семејство не може никој да ги сопре- тажната вест едвај ја соопштија војвотката Кејт и принцот Вилијам (ФОТО)

Војвотката и војводата од Кембриџ, 38 годишната Кејт Мидлтон и 38 годишниот принц Вилијам, преку социјалните мрежи споделија дека нивниот...
Познати

Принцот Вилијам и Кејт бараат куќна помошничка- откако ја објавија срамната плата цела Велика Британија започна да им се смее

Принцот Вилијам и неговата сопруга, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, сакаат да вработат чистачка, ама поради платата што ја нудат...
Познати

Телохранителот на кралското семејство уште пред 30 години знаел што ќе се случува: Хари сам си го предвидел распадот во семејството!

Поранешниот телохранител на принцезата Дајана, Кен Варф се сети како еднаш го слушнал тогаш четиригодишниот принц Хари, како на својот...
Познати

Традицијата за Божиќ продолжува: Ова е новата честитка од кралското семејство во пресрет на празниците (ФОТО)

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, според традицијата, објавија божиќна семејна честитка, снимана во Анмер хол, кон крајот на ноември. Божиќниот...
Познати

Ова се причините зошто Кејт Мидлтон за само седум часа по породувањето застана на нозе и замина дома насмеана и нашминкана (ФОТО)

Откако се породи принцезата Кејт Мидлтон на сите прво што им падна на памет е тоа како таа за само седум часа собра сили да излезе од...