Познати

ЕДЕН ДЕТАЉ ГО ИЗДАЛ МНОГУ ПОРАНО: Како принцот Вилијам дознал дека Кејт има рак?

ЕДЕН ДЕТАЉ ГО ИЗДАЛ МНОГУ ПОРАНО: Како принцот Вилијам дознал дека Кејт има рак?

Принцот Вилијам откри дека неговата сопруга Кејт боледувала од рак кога го пропуштил погребот на грчкиот крал Константин.

Отсуството на принцот од настанот во капелата Св. Џорџ во замокот Виндзор на 27 февруари предизвика сомневања, но вечерашното откритие за здравјето на принцезата фрли нова светлина врз причината за неговото отсуство.

Како што веќе е познато во јавноста, на Кејт Мидлтон и е дијагностициран рак и почнала со превентивна хемотерапија.

Се очекува кралските помошници дополнително да го поддржат Вилијам додека тој се повлекува од лидерските должности и се грижи за децата додека неговата сопруга закрепнува.

Принцот веќе ги прилагодува своите кралски должности за да посвети уште повеќе време на семејството.

Одлуката на Вилијам да не присуствува на погребот на кралот Константин беше изненадување во тоа време, а причината беше опишана како „лична“.

Отсутен бил и неговиот татко, кралот Чарлс, кој и самиот се лекува од рак.

Наместо тоа, кралицата Камила беше највисоко рангиран член на кралското семејство што присуствуваше, а вујкото на Вилијам, принцот Ендру, исто така беше истакнато додека го водеше остатокот од кралското семејство на церемонијата.

Константин бил кум на Вилијам, а се вели дека принцот контактирал со грчкото кралско семејство за да се извини што не бил таму.

To top