Познати

ПРВПАТ ВО ЈАВНОСТА, А ЛИЦЕТО ИЗМОРЕНО И БЛЕДО: Еве како изгледа принцот Вилијам по веста дека татко му има рак (ВИДЕО)

ПРВПАТ ВО ЈАВНОСТА, А ЛИЦЕТО ИЗМОРЕНО И БЛЕДО: Еве како изгледа принцот Вилијам по веста дека татко му има рак (ВИДЕО)

Принцот Вилијам денеска се врати на кралските должности водејќи ја церемонијата на инвеститори во замокот Виндзор – додека принцезата Кејт закрепнува од абдоминалната операција, а кралот Чарлс е во Сандрингам по дијагнозата дека боледува од рак.

Вилијам, кој сега е најистакната јавна личност во монархијата, додели повеќе од 50 почести во име на кралот, вклучително и една на поранешниот англиски фудбалер Елен Вајт.

Принцот од Велс последен пат беше виден пред клиника во Лондон на 18 јануари по посетата на сопругата Кејт, која во понеделникот се врати во Виндзор и се очекува да биде надвор од очите на јавноста барем до Велигден.

Принцот Хари пристигна во Лондон вчера и имаше кратка средба со Чарлс во Кларенс Хаус, но извори блиски до Вилијам јасно ставија до знаење дека нема планови да се види со својот отуѓен брат.

Вилијам вечерва ќе се појави на хуманитарна гала, каде што се очекува првпат да проговори за дијагнозата на својот татко.

Сепак, британскиот престолонаследник нема да зборува за својот брат Хари, а еден кралски експерт ја нарече нивната врска „целосно прекината“.

To top