нова година

Пронајдени се 209 резултати на тема „нова година“
Вести

Митева: Шилегов и Јанчева да и одговорат на јавноста дали начинот на работење бил преку прослави на сметка на скопјани

СДСМ нема граница во нивните лаги, а нема граница ни во злоупотребата на јавните функции. Денес уште еднаш ќе ја објавиме вистината која...
Познати

Тања Савиќ во 00:00 со солзи ја дочекала Новата година – во овие прегратки најде утеха кога се споија стрелките на часовникот

Тања Савиќ откри дека во 2022 година влегла како слободна жена и дека на полноќ плачела во прегратките на нејзината сестра. „Претходната...
Познати

Предизвикува да се активираат сите сетила кај мажите: Мелита најпровокативно досега ја честита Новата година (ВИДЕО)

Најпознатата македонска трендсетерка и некогашна ТВ водителка во новата година влезе со секси фотосесија и ја започна со еротска честитка! Мелита...
Познати

Лепа Брена „гори“ за дочекот на Новата година – пејачката со деколте до папокот и шлиц кој е буквално незгоден таму долу (ФОТО)

И додека во останатите денови може да се забележи во едноставни облеки како и сите останати луѓе, пејачката Лепа Брена вчера речиси...
Живот и стил

УБАВО РАЗМИСЛЕТЕ ШТО ЌЕ ПРАВИТЕ ТОЈ ДЕН: Ден по Новата година ни доаѓа значаен празник, ова никако не го правете!

На 2 јануари се празнува Свети Игњат, ден за кој се верува дека е одлучувачки за тоа што ќе ви се случува во текот на целата година. Постои...
Живот и стил

ТРИ РАБОТИ КОИ ЗАДОЛЖИТЕЛНО МОРА ДА ГИ НАПРАВИТЕ – на први јануари никако не плачете, а еве зошто треба да станете рано

Пробајте ги некои од овие предлози кои можат да ви помогнат да бидете посреќни во 2022 година, да имате повеќе пари… Во светот постојат...
Вести

НОВА ГОДИНА СО СНЕГ – оваа вистинска зимска идила не смеете да ја пропуштите викендов заедно со пријателите или семејството (ФОТО)

Метеоролозите најавуваат одлично време за првите денови од Новата година, а бидејќи речиси сите граѓани ќе бидат дома викендов, одлично...
Живот и стил

Доколку во 2022 планирате свадба, еве кога треба да го направите тоа: НИКАКО во февруари, според месецот се одредува успехот на бракот

На балканските простори некогаш се верувало дека секој месец има свое значење и според него се одредува успехот на бракот. Јануари –...