Кејт Мидлтон

Пронајдени се 135 резултати на тема „Кејт Мидлтон“
Познати

ФРАНЦУЗИТЕ ОБЈАВИЈА ТОПЛЕС ФОТОГРАФИЈА ОД КЕЈТ: Тоа што тогаш го изјави Доналд Трамп за принцезата од Велс многу го разбесни Вилијам!

Сè уште се зборува за коментарот на Доналд Трамп за објавувањето на топлес фотографијата на Кејт Мидлтон во 2012 година. Беше некаде...
Познати

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон го напуштаат Лондон: Откриено е зошто се селат и каде ќе живеат со децата

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон го напуштаат Лондон со своите деца – пишува во соопштението објавено од палатата Кенсингтон. Иако...
Познати

Какви парфеми користат Кејт Мидлтон Меган Маркл? Мирисаат речиси исто, но едната плаќа двојно повеќе за нејзиниот омилен мирис!

Какви парфеми користат Кејт Мидлтон и Меган Маркл? Ако некогаш сте се запрашале како мирисаат овие две познати дами, британските медиуми...
Познати

Кога не може да го смири КЕЈТ, на сцената доаѓа ПРИНЦЕЗАТА ШАРЛОТ: Кога она ќе почне да воведува ред, на децата не им се пишува добро

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон и нејзините деца беа во центарот на медиумското внимание за време на прославата што неодамна се...
Познати

Принцот Луис повторно го „украде“ целото внимание! Кејт неуспешно го смирува а тој со урнебесни гримаси успеа да го насмее цел свет (ФОТО+ВИДЕО)

Главна ѕвезда на четиридневното одбележување на јубилејот на кралицата беше принцот Луис, кој за разлика од неговиот брат и сестра,...
Познати

КЕЈТ МИДЛТОН ГИ ЗАСЕНИ ХОЛИВУДСКИТЕ УБАВИЦИ ВО КАН: Покажа како се доаѓа на црвениот тепих, а еден детаљ го одбележа и изгледот на Вилијам! (ФОТО)

Во Лондон синоќа се одржа премиерата на долгоочекуваниот филм „Top Gun: Maverick“, а покрај актерската легенда Том Круз, на тепихот се појавија...
Познати

Бизарна забрана која мора да се почитува: На Кејт Мидлтон ѝ е забрането да јаде компири, наредбата доаѓа од кралицата Елизабета

Војвотката од Кембриџ мора да се придржува до бројни правила како членка на кралското семејство, а едно од најчудните е тоа што во чинијата...