Познати

ВИДЕО: Принцот Луис привлекува внимание каде и да се појави – Парадата во чест на кралот не помина без неговите лудории

ВИДЕО: Принцот Луис привлекува внимание каде и да се појави – Парадата во чест на кралот не помина без неговите лудории

Синот на Кејт Мидлтон и прицот Вилијам, Луис присуствуваше на парадата на Trooping the Color заедно со другите членови на кралското семејство и уште еднаш го украде шоуто со своите лудории и гримаси.

Принцот Луис, помладиот син на Кејт и Вилијам, е во центарот на вниманието секогаш кога ќе се појави во јавноста, а тоа беше случај и на парадата Trooping the Color.

Претходните години, неговите појавувања на церемонии и важни настани на кралското семејство беа обележани со лудории што му донесоа симпатии низ целиот свет.

Така, за време на церемонијата во чест на роденденот на кралот тој во неколку наврати беше фатен како му е досадно, како се проѕева, а и како го влече јажето за ролетните додека стои на балконот на Бакингемската палата.

Луис не можеше многу да ги сокрие изразите на лицето на радост на кралските фанови. Изгледаше целосно неимпресиониран, па дури и се обиде да го отвори прозорецот на балконот додека се досадуваше на настанот.

Во еден момент дури и танцуваше, а неговата сестра, принцезата Шарлот, мораше да го предупреди дека мора правилно да стои за време на интонирањето на националната химна.

Ова исто така беше прво појавување на принцезата Кејт во јавноста по дијагнозата на рак, а таа беше во прилично добро расположение.

To top