Познати

И ВИЕ ЌЕ ПОДЗИНЕТЕ ОД МОРБИДНАТА СЦЕНА: Објавен портретот на принцезата Кејт, фановите ужасено прашаа: „Шега ли е ова“ (ФОТО)

И ВИЕ ЌЕ ПОДЗИНЕТЕ ОД МОРБИДНАТА СЦЕНА: Објавен портретот на принцезата Кејт, фановите ужасено прашаа: „Шега ли е ова“ (ФОТО)

Кралот Чарлс објави нов портрет, а сега портретот на Кејт Мидлтон се појави на насловната страница на магазинот „Татлер“ за да „ѝ оддаде почит на нејзината храброст“, и тоа два месеца откако принцезата од Велс во видео објави дека има рак.

Портретот го насликал британско-замбиската сликарка Хана Узор, која користела разни фотографии од принцезата за инспирација. Покрај портретите на принцезата, списанието објави и портрети на покојната кралица Елизабета Втора и кралот Чарлс.

Сепак, обожавателите на кралското семејство не беа воодушевени од портретот на нивната омилена принцеза. „Ова изгледа како дете да го нацртало“, „Кога стана Азијка?“, „Каков страшен портрет на толку убава жена“, „Дали ова е шега?“, се само дел од коментарите.

Инаку, и кога Чарлс го откри својот портрет, на социјалните мрежи бргу почнаа со исмејување.

To top