Познати

Кејт Мидлтон најави враќање: Еве каде треба да се појави принцезата по шест месеци

Се погласни се гласините дека таа би можела да го изненади целиот свет и да дојде на церемонијата. Враќањето се очекува бидејќи е важен настан, а би бил и еден вид јавна поддршка за кралот бидејќи и двајцата се борат со ракот.

Кејт Мидлтон најави враќање: Еве каде треба да се појави принцезата по шест месеци

Кејт Мидлтон официјално не се појавува во јавноста од Божиќ, а според британските медиуми наскоро би можела да ја напушти куќата поради важна причина.

Кејт размислува да се појави во Лондон за да го одбележи официјалниот роденден на кралот Чарлс, а тоа е 15 јуни.

Иако е роден на 14 ноември, официјалните роденденски прослави за монарсите честопати биле на ден кој всушност не е нивни роденден, особено ако тие не се родени во лето. Церемонијата е наречена „Trooping the Color“ и го одбележува официјалниот роденден на монархот повеќе од 260 години. Ова ќе биде прво појавување на Чарлс на настанот како крал.

Кејт испрати писмо до ирската гарда, на која таа е кралски полковник. Нагласи колку е горда на целиот полк и се извини што ја пропуштила пробата „Trooping the Color“.

-Ги ценам сите што вежбаа „Trooping the Color“ со месеци оваа година и вложија многу часови за да се уверат дека нивните униформи и вежби се беспрекорни. Чест е да бидам ваш полковник и многу ми е жал што не можам да го поздравам ова. Ве молам пренесете го моето извинување до целиот полк, се надевам дека ќе можам повторно да ве застапувам наскоро, ве молам да ги пренесам моите најдобри желби и среќа на сите вклучени.

Токму поради зборовите „Се надевам дека наскоро ќе можам повторно да ве претставувам“ се издвојуваат како показател дека принцезата би можела да се врати во јавноста, иако нејзиното појавување не е потврдено.

Се погласни се гласините дека таа би можела да го изненади целиот свет и да дојде на церемонијата. Враќањето се очекува бидејќи е важен настан, а би бил и еден вид јавна поддршка за кралот бидејќи и двајцата се борат со ракот.

To top