Карпош

Пронајдени се 75 резултати на тема „Карпош“
Скопје

Зафировски во посета на пазарџиите во Тафталиџе: Карпош ќе добие нов современ пазар по европски стандарди! (ФОТО)

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Оливер Зафировски во рамките на недовите дневни предизборни...
Вести

Зафировски: СДСМ и Шилегов продолжуваат со бетонизација на Карпош , ќе се уништува најголемиот спортски храм „Борис Трајковски“

Денеска сме пред општината Карпош за да присуствуваме на презентација на предлог ДУП-от за реонот на „Борис Трајковски“. Со овој ДУП...
Скопје

ГРОМ: Сторителот на обидот за убиство е вработен другар на градоначалникот Богоев кој во моментов се одмара во Африка

Неработењето, јавашлукот, доведе кон неодговорно и бахато однесување на админастрацијата во Oпштина Kрпош. Оттуѓеноста од граѓаните...
Вести

Јаревски: Доколку беше ВМРО-ДПМНЕ на власт клучката кај Момин поток одамна ќе беше направена, Шилегов и Богоев имаа оставена документација – само требаше да работат

Стефан Богоев исто како и Петре Шилегов преспа четири години. Во 2017-та година, Богоев и Шилегов како капитална инвестиција ветуваа продолжување...
Вести

Јаревски: СДСМ го сведе карпошовото културно лето на еднодневен настан, потребно е да ја вратиме културата во секојдневието

Жителите на Карпош, се сеќаваат на Општина Карпош која функционираше за да ги решава проблемите на граѓаните. Се сеќаваат и на Карпошовото...