Карпош

Пронајдени се 34 резултати на тема „Карпош“
Вести

Мицкоски од Карпош: Нам ни треба влада која ќе гарантира владеење на правото, безусловна правдина, почитување на законите и почитување на Уставот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше на средби со граѓаните на скопски Карпош, од каде што порача дека на Македонија...
Вести

Македонија загадена и во пролет: Вчеравечер најзагадени Карпош и Тетово, граѓаните пријавуваат надлежните два месеци не реагираат!

Македонија повторно е загадена! Ова го покажуваат резултатите од апликацијата „Мој воздух“ на која вчеравечер во Карпош се измерени...
Хроника

Драма во Скопје: 19 годишно момче претепано во Карпош од три лица, кои му го одзеле автомобилот, а подоцна направиле две сообраќајки

Во текот на вчерашниот ден околу 15:00 часот во Скопје на бул.„8-ми Септември“ во близина на крстосницата со бул.„Илинден“, додека С.С....