Хроника Карпош

Приведен скопјанец, со тврд предмет си ја нападнал поранешната партнерка

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.  

Приведен скопјанец, со тврд предмет си ја нападнал поранешната партнерка

Денеска (07.02.2024) во 00:40 часот на подрачјето на Карпош во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода В.Л.(26) од Скопје.

Тој е приведен затоа што претходно физички ја нападнал неговата 25-годишна поранешна партнерка, при што употребил и тврд предмет.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top