Хроника Карпош

Поседувал марихуана, приведен млад скопјанец

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Поседувал марихуана, приведен млад скопјанец

Денеска (04.03.2024) во 01:50 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.М.(25) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top