Хроника СВР Скопје

Малолетник нападнат во Карпош

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Малолетник нападнат во Карпош

На 13.06.2024 во 18:00 часот во СВР Скопје, Д.З.(43) од Скопје пријавил дека на 12.06.2024 околу 00:30 часот на подрачјето на Карпош, неговиот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top